Radyolojinin son çırpınışları.
 Merhabalar.Bu blogtaki ilk yazımı kendiminde mezunu olduğum radyoloji bölümünün geleceği hakkında yazacağım.                                                                      2010,2012 ve 2014 yıllarında çoğu önlisans bölümünün hayalinde bile göremeyeceği
sayılarda atama yapan radyoloji bölümün ışığı büyük bir hızla sönüyor.
 Önlisans atama puanları 2012 kpss de 76 2014 te ise 79 a kadar düşmüstü.Radyoloji için 70 li puanlar devri artık sonuna kadar kapanmış gibi duruyor.
 Şehir hastanelerinde radyolojinin tamamen taşerona verilmesi sebebiyle önümüzdeki yıllarda bölümün büyük bir çöküş içine gireceğini tahmin ediyorum.
 Zira 2018 de 34 yeni şehir hastanesi yapılacak ve bu hastanelerinin yapıldığı illerdeki devlet hastaneleri ve kadın doğum hastaneleri yıkılacak.Buralarda çalışan hemşire, paramedik anestezi gibi birçok bölümün personeli yine şehir hastanelerinde çalışmaya devam edecek.
 Sadece biri dışında.Oda hızla büyüyen liberalleşme ve taşeronlaşmanın son kurbanı radyoloji.
 Bunun en büyük örneği Mersinde yaşandı.Yıkılan hastanelerdeki radyoloji personeli ilçelerdeki açıkları kapatmak için buralara kaydırıldı.
 2018 de yıkılacak hastanelerde yüzlerce radyoloji personelinin açığa çıkacağıda belli olmuş oldu böylelikle.Bu radyoloji personelleriyle açıklar kapatılacak ve bundan sonraki yıllarda sadece sembolik atamalar olacağını düşünüyorum.
 Tıp bilimindeki yeri ve önemi her geçen gün dahada artmasına rağmen görüntülemenin artık devlet yerine kendini gelişen teknolijiyle daha da geliştiren ve büyüten görüntüleme şirketleri tarafından yapılacak olması şehir hastaneleriyle birlikte keşinleşmiştir.
 Şehir hastanelerini kaybedince neleri kaybettiğimizi de anlatabilmişimdir umarım.
 Bazı şeylerin değişmesi ve güzel günlerin gelmesi dileğiyle...