Merhabalar

 
 Merhabalar öncelikle kendimi tanıtayım ben Rabia Bursa' da mobil ketemde çalışıyorum . pembe prenses diyoruz biz araçlarımıza .

               Evet arkadaşlar bu ilk yazımda bizlerin , bütün sağlık çalışanlarının insanlarla uğraştığı için işi çok zor. Bazen çok gergin sinirli olabiliyoruz ama lütfen hastaları kırmayalım . Çalıştığım yerde denk geliyorum ve bu canımı çok sıkıyor.  Hastalar bilmediği için anlamakta zorluk çekiyorlar korkuyorlar çekiniyorlar bu yüzden iletişim kurmak zor oluyor bizde hasta olduğu aynı şeyleri yaşıyoruz kırılgan oluyoruz ilgi bekliyoruz. ama bunları hiç aklına getiripte hastalara öyle yaklaşmayan empati kuramayan insanlar var onları kınıyorum. şöyle düşünün sizin ailenizden birisine birisi sadece anlamadığı için bağırsa hoşunuza gider mi ? ben böyle anlayışsız insanlarla çalışmaktan nefret ediyorum. 
            Hayır yani madem sağlıkçı oldun insan ol önce bi iyi davran bi güler yüzlü ol bu işler sadece para için yapıldığında  insanlıktan çıkıyorlar malesef . 
İnsan olalım arkadaşlar hasta ile empati kkuralım bizim işimiz severek yapılması gereken her şekilde gelen hastaya iiyi ve güler yüzlü davranmamız gereken bir iş . FARKINDA OLALIM. ...
         Başka yazılarda görüşmek üzere...