Radblog açıldı : Blog nasıl yazılır?

''Merhaba Dünya.''

Bu slogan bilişim sektöründe kişinin ilk yazısı veyahut ilk tasarımı , ilk programı için atılan başlıktır, klasikleşmiştir.

Radyolojiteknikerleri.com'un admini olarak üzülerek belirtmekteyim ki uzun zamandır websitemizi güncel tututamadım. belki 2 yıl kadar oldu ihmal edeli.
Yeni projlerle yeni bir başlangıç yapmayı planlıyorum. Bu blog da yeni projelerimin başlangıcı olacak.
Gördüğünüz gibi bu bir blog yayını. Bir örnek olsun diye bunu yazıyorum. Çünkü bu blogda tek yazar ben olmayacağım. Gönüllü yazar meslektaşlarımız da yazacak. her konuda yazılabilir. tabi mesleki konulara ağırlık vermek lazım.herşey yazabilirsiniz. güncel konular olsun, kendi deneyimleriniz olsun, başınızdan geçenler olsun, gezi olsun, mesleki sorunlar ve çözümleri olsun. kimi soruların cevapları olsun,etkinlik, mesleki gelecek, teori olsun,ne olursa olsun, slayt sunum, ders notları, ssınav soruları cevapları, video, resim. sınır yok herşey yazılabilir.   

Bu blog sayesinde düşüncelerinizi çok geniş kitlelelere duyurabilirsiniz. özellikle radyoloji camiasına fikirlerinizi ulaştırmak çok daha kolay olacaktır. 

Düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin, eleştri korkusu filan taşırsanız yazmanız zorlaşır. blog yazmak hem çok eğlenceli hem de çok ciddi bir iştir. bir gazetede makale yazdığınızı düşünün. blogumuzun adresi blog.radyolojiteknikerleri.com . Tema ve tasarımı zamanla güncelleyip güzelleştireceğim.
Teknik hatalardan çekinmeyin onları ben düzeltirim sonra. yazarlık başvurusu için bana faceden mesaj atabilirsiniz. Benim face: fb.com/muhammetyusuftaskale . bu işle ilgili her sorunuzu yine faceden sorabilirsiniz.
Yazar olmak için iki şart var. Biri istekli ve özgün olmak, diğeri Gmail hesabı sahibi olmak.
Gmail kolay da özgün olmak nasıl olmalı;
Evvela kopyala yapıştır olmamalı. Yazınız kendi düşünceleriniz olmalı, kendi kelimeleriniz. Yazınızda başka kaynaklardan alıntı yapabilirsiniz. Alıntıyı yukarıdaki araçlardan tırnak işaretine basıp yazabilirsiniz. altına da kaynak belirtebilirsiniz.
resim eklediyseniz resmin üzerine tıklayıp yerini boyutunu düzenleyebilirsiniz.

Blog yazım kuralları:

1. blog başlığı tamamı büyük harfle yazılmaz. ilk harfin büyük olması yeterli.
2. sağdaki sutunda etiket kısmına yazınızın kategorisini, ilgili olduğu konuyu yazabilirsiniz.
3. konum kısmını isterseniz haritadan belirtin .
4. arama açıklaması kısmına yazınızı kısaca bir cümle ile belirtin.
5. özgün olun
6. yazınıza resim eklemeyi unutmayın. resimler çok faydalı olur. lakin telif haklarına riayet edin. ya kendi çektiğiniz resimleri kullanın ya da anonim resimler kullanın.
7. dil bilgisi kurallarına uymanız çok sağlıklı olur. imla kuralları filan.
                                                                                                                         muyuta
Örnek: